/PR/ Až v únoru příštího roku začne nová připouštěcí sezóna, bude pro historicky prvního Galileova syna ve středoevropském chovu DURANTE ALIGHIERI  již šestou sezónou. Během předchozích pěti získal solidní renomé, podepřené nejen neutuchající úspěchy jeho rodičů a prarodičů, ale nyní i výsledky prvního tříletého ročníku na dostihové dráze.


GALILEO A JEHO SYNOVÉ V CHOVU


Durante Alighieri přišel do českého chovu jako první syn nejúspěšnějšího plemeníka současnosti Galilea, plemeníka, který je nejen otcem již více než 260 blacktype vítězů, čímž se dostal na druhé místo historických tabulek za Danehilla, ale jež je také již otcem 11 plemeníků, kteří dokázali dát v chovu Gr.1 vítěze. Mezi oněmi 11 syny najdeme nejen hvězdy typu Frankela či New Approache, ale také třeba hřebce Yazamaan, který vyhrál jen maiden a novices v Anglii, přesto byl schopen dát Gr.1 vítěze. Celkem již 16 synů Galilea dokázalo dát blacktype vítěze a vedle Yazamaana mezi nimi najdeme i hřebce Singe the Turf, který též na dráze nepatřil k hvězdám a přesto v chovu uspěl. Synové Galilea dosud dali 203 blacktype vítězů (z toho 125 grupových vítězů) plus dalších 176 koní, kteří se ve stakes dostizích umístili. 

treasure beach
Galileo dal celkem 30 blacktype vítězů včetně 5 Gr.1 vítězů s matkami s krví Darshaana, z toho 20 přímo s dcerami Darshaana, tedy ze stejného spojení z jakého pochází Durante Alighieri. K nejúspěšnějším Galileovým potomků ze spojení s krví Darshaana patří vítěz Irish Derby a druhý z Epsom Derby Treasure Beach. 


JEDNA Z NEJŽÁDANĚJŠÍCH RODIN SOUČASNOSTI

Nejúspěšnější plemeníky dělá nejen vynikající otec, ale v nemenší míře i výborná rodina. Durante Alighieri má v tomto směru opravdu hodně co nabídnout a rodinu, z níž náleží, lze bez rozpaků označit za nejlepší mezi českými plemeníky (viz Katalog plemeníků). Durante Alighieri bába Souk (Ahonoora) založila rodinu, která v posledních sezónách pravidelně produkuje grupové vítěze a díky tomu je o koně z této rodiny i vysoký zájem na světových dražbách (viz rámeček). Jen v letošním roce z rodiny Souk excelovali Rekindling (1. Melbourne Cup, Gr.1, Curragh Cup, Gr.2, Ballysax Stakes, Gr.3), Somehow (1. Dalia Stakes, Gr.2, Snow Fairy Fillies Stakes, Gr.3, 2. Tattersalls Gold Cup, Gr.1) či Haggle (1. Prix Fille De l'Air, Gr.3, Prix Maurice Zilber, L, 3. Prix Corrida, Gr.2), blacktype umístění letos získali ještě Astronomy's Choice, Pinzolo, Materialistic a Julio. Přidáme-li k těmto výsledkům triumf Chicquity v Irish Oaks (Gr.1), vítězství Pongee v Lancashire Oaks (Gr.2) a druhé místo v Yorkshire Oaks (Gr.1), úspěchy šampiónky Anglie a Irska Alexandrovy, vítězky Epsom Oaks (Gr.1), Irish Oaks (Gr.1) či Yorkshire Oaks (Gr.1), v Prix Kergorlay (Gr.2) úspěšného Alex My Boy nebo druhého z Irish Derby (Gr.1Golden Sword v předchozích letech, nelze se divit zájmu o tuto aktuálně velmi živou a úspěšnou rodinu. 

Rodina Durante Alighieri patří k nejžádanějším rodinám
na světových dražbách
  
 
DA tisk1  DA tisk2 
DA tisk3  DA tisk4V PRVNÍM ROČNÍKU 57% VÍTĚZŮ

V letošním roce se na dráze ukázal první tříletý ročník potomků Durante Alighieri a rozhodně si nevedl špatně. Vyběhlo mu z něj 8 potomků (polokrevný Terazini jen na překážkách) a každý dokázal svému majiteli vydělat na dotacích peníze - tj. každý se umístil. Ze 7 potomků úvodního ročníku, kteří startovali na rovinách, 4 zvítězili a dva (Fanega Star a Monte Gelato) se navíc umístili v dostizích I. kategorie. Mezi jeho letošními dvouletky se ukazoval nejlépe vítěz Simsonovy ceny Golden Alighieri, dvakrát vítězný a jednou umístěný ze 3 startů.

golden alighieri
V druhém ročníku má Durante Alighieri mj. vítěze Simsonovy ceny Golden Alighieri

V ŠESTÉ SEZÓNĚ V CHOTOUNI

V nadcházející připuštěcí sezóně bude Durante Alighieri opět připouštět na stanici v Chotouni (viz Katalog plemeníků). Jeho připouštěcí poplatek bude činit 12.000 Kč za březí klisnu a za tuto cenu nabízí jeden z nejlákavějších poměrů "cena : výkon" v českém chovu. /PR/    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking