FreestylerJednou z mála zemí, kde dostihový provoz plně nezadusila opatření proti šíření koronaviru, je Dánsko. Tam se také v neděli uskutečnil jediný evropský blacktype dostih víkendu, listed Danish Jockey Club Cup na trati 1800 metrů s celkovou dotací 200.000 dánských korun.

 
Výsledek dostihu je zajímavý i z našeho pohledu, neboť vítězem se stal šestiletý valach švédského původu Freestyler. Ten se již dříve umístil v Gr.3 společnosti, jeho nedělní triumf však byl prvním vítězstvím v dostihu klasifikovaném jako blacktype. Stal se tak již 45. blacktype vítězem v produkci německého šampióna Areiona (Big Shuffle), který má nejen tři své dcery v krabčickém chovu (Lareona, Najinska a její pravá sestra Night Fairy), ale v českém chovu působí i jeho syn - ve Starém Městě stojící Limario, někdejší šampión dvouletých hřebců v Německu. Freestyler ještě vylepšil už tam působivou bilanci Areiona, jehož podíl blacktype vítězů na počtu startujících potomků dosahuje vysokých 11,8%.

Freestyler pochází z rodiny, která ve Skandinávii působí již čtvrtou generaci a přišla tam prostřednictvím v Anglii narozené Knight Security (Swing Easy), která byla exportována v roce 1986 do Dánska. (miv)
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net