Bjetka2Coolmorský bělouš KINGSTON HILL (Mastercraftsman) se dočkal prvního vítěze. Premiérový triumf přinesl vítězi anglického Saint Leger (Gr.1) a druhému z Epsom Derby (Gr.1) Antoniem Perainem trénovaný Galador, který včera vyhrál dostih debutantů na 1200 metrů v Miláně.

 
Kingston Hill, který ukázal výbornou formu už jako dvouletý, kdy vyhrál všechny tři své starty včetně Gr.1 Racing Post Thorpy, má dokonce pět zástupců svého prvního ročníku i v českých stájích, které pro ně získal Tomáš Janda. Ivan Kub připravuje pro stáj Čestmíra Kameše bělku Bjetku (z Biasca, Erhaab), zakoupenou na Goffs Open Yearling Sale za 3.700 €, Helena Vocásková má v péči hned tři jeho potomky - stejně zbarvené Francesku Bellu a Kingston Lilly, které Janda získal na stejné dražbě jako Bjetku za 5.200 €, respektive 2.800 € a ryzáka Redona, zakoupeného na Tattersalls Ireland September Yearling Sale za 4.000 €. Dalšího hřebce připravuje Martina Havelková, která pro stáj Tannaberg na Šumavě trénuje za 6.000 € v Baden-Badenu zakoupeného hnědáka Il Est General.

Kingston Hill, jehož jediný předešlý startující potomek St George's Head debutoval třetím místem v Dundalku, měl v úvodním ročníku 48 ročků, kteří byli nabídnuti na dražbách. Celkem 36 z nich bylo prodáno za průměrnou cenu 13.947 gns, medián činil 7.250 gns. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking