Český chov postihla ztráta. Ve věku 19 let, po třech sezónách v tuzemském chovu, odešel Storm Catům (Storm Bird) syn Cat Junior. Otec vítěze Ceny Scottish Rifle (L) Donuts Reyora podlehl kolice. "Snažili jsme udělat vše proto, abychom ho zachránili, ale bylo to strašně rychlé a bohužel beznadějné," uvedl pro naše stránky hřebcův majitel Miroslav Kantek, který v roce 2021 hřebce ve Francii zakoupil a letos působil v jeho chovu ve Vacenovicích.


V USA narozený hnědák byl synem legendárního Storm Cata, jednoho z nejvýznamnějších plemeníků celé americké historie. Kvalitu nabízela i mateřská část hřebcova rodokmenu, neboť matka Luna Wells, dcera dalšího z klíčových plemeníků posledních dekád Sadler's Wellse (Northern Dancer), zvítězila ve třech grupových dostizích včetně Gr.1 Prix Saint-Alary a bába Lunadix  (Breton), zakladatelka velmi úspěšné rodiny, se do historie chovu zapsala díky šampiónovi plemeníků Linamixovi (Mendez).

Nepřehlédněte v rubrice Dražby a trhy: Další noví koně do českých stájí. Tomáš Janda nakupoval v Irsku

Cat Junior, který zvítězil v Burj Nahaar (Gr.3) či Swedish Open Mile (L) a získal řadu grupových umístění, působil v chovu od roku 2012. Z jeho francouzského působení si nejlépe vedl později do Česka importovaný Donuts Reyor, mj. vítěz slovenské Ceny Scottish Rifle (L). Svou první sezónu v českém chovu strávil v Hřebčíně Napajedla, kde navzdory pozdnímu startu připustil 14 klisen. Loni působil v chovu Vítězslava Vandy, kde dostal 16 klisen a byl třetím nejžádanějším plemeníkem u nás. Letos u svého majitele ve Vacenovicích připustil 8 klisen. Příští rok přijdou na dráhu jeho první potomci z tuzemského působení.

Miloslav Vlček
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net