Lehaim3Na sklonku připouštěcí sezóny získá český chov dalšího hřebce. Včera proběhla licentace sedmiletého hnědáka LEHAIMA (Siyouni), který by měl po zaplacení licentačních poplatků začít chovnou kariéru u mgr. Luďka Růžičky na stanici Ohrazenice. Bývalý úspěšný reprezentant stáje GM Electronic sice část kariéry strávil v českém tréninku u Václava Luky mladšího, všechny starty však absolvoval ve Francii.


Lehaim běhal od dvou do šesti letech, během nichž absolvoval 37 startů, z nichž 3 proměnil ve vítězství a v dalších 22 se umístil, díky čemuž vydělal 127.740 € plus dalších 72 tisíc euro na majitelských prémiích. Skvělou formu ukázal ve dvou letech, kdy po vítězném debutu v Chantilly v dostihu na 1100 metrů obsadil třetí místo v Gr.3 Prix du Bois na 1000 metrů a stejné umístění se mu podařilo získat i v Gr.2 Prix Robert Papin na 1100 metrů. Poté se postavil an start jednoho z nejvýznamnějších dostihů francouzského kalendáře pro dvouleté Gr.1 Prix Morny, kde sice v poli 9 koní obsadil sedmé místo, ale za svůj výkon získal nejvyšší rating, jakého v kariéře dosáhl - 49,5 kg.    
Ve třech letech šel s formou dolů a začal běhat handicapy, v březnu 2016 jej jako čtyřletého získala po třetím místě v prodejce v Chantilly stáj GM Electronic za 23.111 €. V péči Václava Luky ml. hřebec získal dvě vítězství v menších dostizích v Dieppe a Lyonu a také několik umístění v bohatě dotovaných Quinté+ handicapech.

Lehaim je synem aktuálně nejdražšího francouzského plemeníka Siyouni (Pivotal), který připouští na Haras de Bonneval za 100.000 €. Vítěz Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) ve dvou letech je otcem letošního vítěze francouzského derby Sottsasse a dalších dvou Gr.1 vítězů včetně skvělé Laurens, loňské vítězky Prix de Diane (Gr.1) a dalších tří Gr.1 zkoušek. 

Matka El Cuerpo E L'Alma (Harlan's Holiday) ve třech startech nic nepředvedla a vedle Lehaima, který je jejím prvním potomkem a byl na dražbě ročků podán za 30.000 €, dala ještě dva vítěze z celkem 4 startujících potomků, ze kterých si nejlépe vedl Al Tariq (Oasis Dream), hřebec s ratingem 41,5 kg.  
Bába Fabulist (Devil's Bag) vyhrála jako tříletá jeden dostih v USA a dala 2 vítěze z 8 potomků dostihového věku. 
Výbornou matkou však byla prabába Yarn (Mr Prospector), vítězka v USA, mezi jejímiž 5 zvítězivšími potomky najdeme i premianta Middle Park Stakes (Gr.1) Minardi (Boundary), vítěze King's Bishop Stakes (Gr.2) a velmi úspěšného plemeníka Tale of The Cat (Storm Cat) či listed vítězku Spuoutacontrol (Wild Again). Dala též klisnu Myth (Ogygian), matku evropského i amerického šampióna dvouletých a vítěze Breeders' Cup Juvenile (Gr.1) Johannesburga (Hennessy), excelentního plemeníka a otce předčasně uhynulé senzace mezi americkými plemennými hřebci Scat Daddyho. Pověst rodiny úspěšných plemeníků posiluje i čtvrtá matka Narrate (Honest Pleasure), bába dalšího z klíčových amerických plemeníků posledních let Pulpita (A.P. Indy).

Připouštěcí poplatek hřebce, který by do českého chovu měl přinést především ranost a rychlost, dosud nebyl oznámen. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking