MukhadramAnglický Nunnery Stud, patřící pod Shadwell Stud šejka Hamdana Al Maktouma, je letos cílem dvojice předních klisen v českém chovu. Za tamními plemeníky vyrazí čtyřnásobná klasická vítězka Arganta (Monsun) a druhá z Českého derby Krasava (Moonjaz).


Šampiónka Arganta, která v chovu dala mj. dvouletého šampióna a druhého z derby Arcibalda (Dashing Blade) či vítězku bývalé Ceny Hřebčína Napajedla Anjou (Sholokhov), bude letos partnerkou devítiletého Mukhadrama (Shamardal), vítěze Eclipse Stakes (Gr.1) či York Stakes (Gr.2), který doběhl druhý v Dubai World Cupu (Gr.1) a Prince of Wales's Stakes (Gr.1). Hřebec, který připouští za 7.000 liber (Special life foal) působí v chovu od roku 2015 a letos mu přijdou na dráhu první dvouletí.

Zkušenější partner byl vybrám pro Krasavu, kterou letos připustí dvacetiletý Nayef (Gulch), vítěz Champion Stakes (Gr.1), aktuálně připouštějící za 5.000 liber. Polobratr vítěze Epsom derby a Moonjazova otce Nashwana (Blushing Groom) působí v chovu od roku 2004 a dosud dal 14 grupových a 13 listed vítězů včetně trojice Gr.1 vítězů, mezi nimiž najdeme i vítěze Prix Jean Prat Tamayuze. Spojení Krasavy s Nayefem je nejen nositelem 2x4 inbreedingu na skvělou matku Height of Fashion, ale také 2x4 inbreedingu na Mr Prospectorova syna Gulche, který je nejen otcem Nayefa, ale též mateřským otcem Moonjaze. (miv)

hypomating nayef krasava
   
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking