Šest týdnů před zahájením nové připouštěcí sezóny dochází k překvapivému přestupu. Šestnáctiletý hnědák AMICO FRITZ (Fasliyev), který poslední čtyři připouštěcí sezóny strávil v Hřebčíně Napajedla, se stěhuje do Střelic. Hřebec, který se v loňském roce nadějně uvedl svými prvními dvouletky narozenými z českého působení, bude ve Střelicích připouštět za 15.000 Kč. Nahradí tam hnědáka Chardonney Tcheque (One Cool Cat), který má nyní blíže nespecifikovanou zdravotní pauzu a minimálně část připouštěcí sezóny vynechá.


Vítěz největšího německého sprintu Goldene Peitsche (Gr.2) Amico Fritz přišel do Česka po čtyřech sezónách v německém a a jedné ve francouzském chovu, kde sice mnoho příležitosti nedostal, nicméně z jeho druhého německého ročníku vzešla česká zimní královna Love Connection.

Nepřehlédněte: K Zazou míří Danehillova dcera Tenderly. Matka Gr.3 vítěze, kterou německý Fährhof koupil za půl miliónu liber

V úvodním českém ročníku měl především vítěze Pražského zimního favorita Zamica, zvítězit dokázali i Sir Amico a Taluna a s výjimkou jediného potomka se všem ostatním podařilo alespoň umístit.

"Jsem moc rád, že se nám jej podařilo získat," uvedl pro naše stránky dr. Eduard Kubíček. "Myslím, že to rozhodně není špatný plemeník, a zaslouží si dostat příležitost. Věřím, že o něj bude  po loňských výsledcích zájem, už se nám ozvali i zájemci ze zahraničí," dodal Kubíček. Amico Fritz, který loni připustil v Napajedlích 3 klisny, bude stát vedle ryzáka Eagle Topa (Pivotal), nejžádanějšího plemeníka posledních dvou sezón. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net