amico fritz3Novou posilou napajedelského týmu plemeníků bude v nadcházející připouštěcí sezóně jedenáctiletý sprinter AMICO FRITZ (Fasliyev - Arctic Appeal, Ahonoora), otec letošní vítězky Ceny zimní královny a Ceny Masise Love Connection. Hřebce, dosud působícího v německém a francouzském chovu, si Hřebčín Napajedla pronajal na dvě sezóny. Jeho připouštěcí poplatek bude oznámen později.


Amico Fritz běhal od tří do šesti let, během kterých absolvoval 37 startů, ve kterých získal 9 vítězství a 9 umístění, celkem vydělal 274.404 €. Na dráze se mu nejvíce dařilo na krátkých distancích do 1300 metrů, na nichž získal všechna blacktype umístění. Vrcholem jeho kariéry bylo vítězství v Goldene Peitsche (Gr.2, 1200 m), německém sprinterském vrcholu v roce 2010, kde mezi poraženými byl i Overdose, stejný rok vyhrál i Benazet Rennen (Gr.3, 1200 m) a doběhl třetí v Silberne Peintsche (Gr.3, 1300 m), které o rok později vyhrál. V roce 2010 byl nejlepším starším sprinterem Německa.
 


V roce 2013 začal působit v chovu Gestüt Harzburg s připouštěcí taxou ve výši 3.000 €, letos má tedy na dráze druhý ročník, ale kvůli nízkému počtu potomků lze jen těžko hodnotit jeho chovnou třídu. V první sezóně připustil 5 klisen, z nichž se mu narodili 4 potomci, ze kterých 3 vyběhli a 2 zvítězili - ve Francii běhající Cajamarca, dvojnásobná vítězka se ziskem 30.350 €, a u nás v barvách Lokotransu startující Macario, který dosud vydělal 33.200 Kč. Tři umístění ze 7 startů a 10.900 € získal třetí startovavší Bajazzo, který získal i francouzský rating 36 kg. V druhém ročníku má ze 3 připuštěných klisen jen dva potomky, ve Francii startující klisnu Via Appia, která zatím získala 4 umístění a vydělala 8.700 €, a již zmíněnou Love Connection, která je jeho zatím nejúspěšnějším potomkem. V loňském roce připustil Amico Fritz 8 klisen, letos působil ve Francii na Haras D'Emyl (přip. poplatek 2.500 €), kde se počet jeho partnerek rapidně zvýšil a dosáhl dvou desítek.

Otcem Amico Fritze je evropský šampión dvouletek Fasliyev (Nureyev), který se v Coolmoru skvěle uvedl svými prvními dvouletky, díky jejichž vynikajícím výsledkům jeho připouštěcí poplatek vzrost z 20.000 € na 75.000 €, nicméně poté, co ve třech letech jeho první potomci na skvělý start nenavázali, klesl zpět na 25.000 €. Po odchodu z Coolmoru působil v japonském chovu, kde v roce 2013 uhynul. Celkem dal 31 blacktype vítězů včetně vítězky Cheveley Park Stakes (Gr.1) Carry on Katie. V chovu působí mj. i jeho syn Chineur, vítěz King Stand's Stakes (Gr.2), kterého známe díky dceři Winshine, která loni stáji www.trdelnik.com vyhrála dva dostihy ve Francii. 

Matka Arctic Appeal (Ahonoora), trojnásobná vítězka v Anglii, dala vedla Amico Fritze též německou listed vítězku, úspěšnou též ve švýcarských 1000 Guineas Arlecchinu (Mtoto), která získala 4 umístění v Gr.3 dostizích, a také listed umístěnou Arkelinadu (Lycius), matku vítězky German 1000 Guineas (Gr.2) Ajaxanu (Rock of Gibraltar) a Gr.3 umístěnou Bravo Girl (Lord of England). (miv)    
   







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking