Merano QuinzedelaRoseČeští zástupci dnes soupeřili s domácími koňmi v Meranu ve dvou překážkových dostizích a oba dokázali vyhrát. Už podruhé tu letos vyhrál zástupce stáje Jokr MUSHRAE (Kalanisi) s Janem Kratochvílem a na vítěznou italskou vlnu se po roce vrátil QUINZE DE LA ROSE (Turtle Bowl) majitele a trenéra Zdeňka Seménky, kterého k vítězství start-cíl přivedl Jan Faltejsek.

Premio Ernesto Loccatelli
(4+, siepi, 3300 m, 15.000 euro, záznam) vodil Chicago (Montjeu) s Josefem Bartošem v sedle, při výběhu do cilové roviny ale šel dopředu Mushrae (Kalanisi) s Janem Kratochvílem v sedle, který o více než čtyři délky zvítězil před Chappy Brosem (High Chaparral) s Gabrielle Agusem. Chicago v závěru odpadl na čtvrté místo a za tréninkovým kolegou zaostal o 11 délek. Jan Kratochvíl dnes slavil double, protože triumfoval v Premio Spegasso – Memorial Carlo Ferrari (3l., siepi, 3000 m, 13.200 euro, záznam) s tříletým Lights Of Home (Born To Sea) majitelky Lydie Olisove.

Výtečný výkon podal v Premio Foto Press (4+, steeple, 3800 m, 15.000 euro, záznam) zástupce stáje Aryman-Divoky Quinze de la Rose (Turtle Bowl), kterého poslal Jan Faltejsek ihned po startu do čela a v podstatě až do cíle nenalezl rovnocenného soupeře. Svěřenec trenéra Seménky měl v cíli náskok šesti délek na druhého Ole Caballero (Sholokhov) a Jiřího Kouska. Accelerator (Voix du Nord) s Josefem Bartošem skončil čtvrtý a
Cheap Thrill (Ramonti) a Jan Kratochvíl už na umístění na tabuli nedosáhl. (mze)