Vert Liberte SCPáteční mítink v Saint-Cloud obeslali svými koňmi hned tři čeští trenéři. Nejlépe si vedl ten, který na francouzské závodiště vyslal jen jednoho svěřence - Dalibor Török, připravující koně DS Pegas pana Jiřího Trávníčka. Ten do tamního Classe 2 dostihu nasměroval svého aktuálně nejúspěšnějšího svěřence šestiletého VERT LIBERTE (Muhaarar), který po řadě umístění i na grupové úrovni získal své první francouzské vítězství.

 
V Prix Phil Drake (Classe 2, 4+, 2400 m, 27.000 €, záznam) se Vert Liberte držel v druhé polovině pole, na jehož konci cválal druhý český zástupce v dostihu Hello Hola Hay (Zarak). Theo Bachelot v jeho sedle však mistrně využil posledního oblouku, kde se mu podařilo podjet soupeře a posunout se záhy do čela dostihu. Ač musel Vert Liberte v závěru odrážet útok domácího Excelsiora (Motivator), podařilo se mu vedení udržet a o krk zvítězit. Hello Hola Hay bez výraznějšího momentu skončil předposlední, devátý.

Stájový kolega Hello Hola Hay ryzák Magic Merlin (Ulysses) absolvoval s Václavem Janáčkem v sedle další pokus o zisk statusu blacktype koně. V tříkilometrové Prix la Moskowa (L, 4+, 52.000 €, záznam) se ale na měkkém pokladu v pomalém tempu dost trápil, v závěru pak nenašel odpověď na akceleraci soupeřů a doběh dostihu se šesti koňmi uzavřel.

S prázdnou se z Francie vrací i dvojice koní Miroslava Nieslanika. Tříletý Moraliste (Morandi) finišoval šestý v prodejní Prix du Chateau du Val (3, 1600 m, 26.000 €, záznam), stejně starý Alsafi (Ten Sovereigns) uzavřel doběh Prix Verso II (Classe 2, 3, 1200 m, 28.000 €, záznam). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net