Dresden MoMyDream2V Česku se o tomto víkendu neběhalo a tak nepřekvapila hojná účast našich koní v dnešních Drážďanech. Z 15 startů se povedlo 5 umístění a také jedno vítězství. Svěřenkyně trenéra Neuberga MO MY DREAM (Martillo) s Janem Vernerem totiž neprohrála ani potřetí za sebou a na zdejší dráze si během pěti týdnů připsala další prvenství!

V úvodním dostihu, Rennen zum Tag des offenen Denkmals am 8. September (2l., kat. D., 1400 m, 5.100 €, záznam) pro juniory, se objevily na startu dvě dvouleté klisny a obě skončily na konci osmihlavého pole, kde byly po celou dobu dostihu. Born to Race (Amaron) s Michalem Hroudou skončila osmá a debutující Vivienne Wells (Authorized), kterou vedl Carlos Henrique, o třičtvrtě délky za ní. Obě ztrácely na vítězného desetinového favorita Rubaiyat (Areion) triumfujícího o šest délek více než 23 délek.

Osmé a deváté místo obsadili také další dva koně z českého tréninku v následující  Preis der Steinsetz- und Strassenbaubetrieb Wolfgang Hausdorf e.K. (3+, handicap kat. IV., 1500 m, 5.000 €, záznam), kterého se zúčastnil tucet koní. Rabbit Makfi (Makfi) s Terezou Grbavčicovou v sedle při prvním startu na německé dráze skončil osmý a tříletý bělouš As de Treffles (Silver Frost) s Vendulou Korečkovou hned za ním. Jejich ztráta na vítěznou Sternzeichen (Maool) vedenou ž. Martinem Laubem byla v cíli 14 resp. 15 délek.

První dotované umístění z českých koní získal svěřenec trenérky Voršilkové Kaisertaler (Wiener Walzer), který za asistence Andrease Helfenbeina v Cup der Weber & Teich Transport GmbH (3+, handicap kat, IV, 1900 m, 5.500 €, záznam) po aktivním průběhu dostihu získal čtvrté místo, cca dvě a půl délky za vítěznu Lady O'Connor (Roderic O'Connor), kterou vedl Jaromír Šafář.

Čtyřletá reprezentantka Stall Mäder - Neuberg MO MY DREAM na zdejší dráze zvítězila už v polovině v července a ani dnes ve Wettstar - Preis (3+, handicap kat. III, 2200 m, 6.000 €, záznam) nenašla přemožitele. Jan Verner ji vedl v průběhu dostihu okolo třetího místa a v cílové rovině klisna nedala jedenácti soupeřům šanci a zvítězila o třičtvrtě délky. Druhý svěřenec trenéra Neuberga v dostihu, So They Say (So You Think) s Adamem Florianem, proběhl cílem na předposledním 11. místě s obrovským mankem na úspěšnou tréninkovou kolegyni.

Dokonce trojice českých koní zamířila do hlavního dostihu, Preis der DIW Bau GMbH (3+, handicap kat. III, 1400 m, 7.500 €, záznam). Na zdejší dráze dokázala už čtyřikrát vyhrát svěřnkyně trenérky Voršilkové Belinda Too (Tertullian) a ani dnes pdo vedením Andrease Helfenbeina nezklamala. Opět podala výborný výkon a na třetím místě ztrácela jen půl délky na triumfujícího valacha Infamous Lawmana (Lawman). Bridport (High Chaparral) a Jaromír Šafář skončili osmí a Wlastina (Makfi) s Janem Vernerem výsledkovou listinu na 10. místě uzavřelia Jejich odstup za vítězem byl jen okolo šesti délek.

V BISTRA Bau Cup (4+, kat. E., 1500 m, 3,400 €, záznam) zastupovali český turf Quintero (Stormy Jail) a ž. Vendula Korečková. Po průběhu dostihu ve středu kompaktního pole dokázal hnědák porazit pouze jednoho soupeře, když skončil na pátém místě s devítidélkovým odstupem za méně zatíženou vítěznou Alexií (Santiago), v jejímž sedle exceloval dnes už podruhé Martin Laube.

Úspěšné odpoledne zástupců českého turfu v Drážďanech zakončila Auf Wiedersehen zum Buchmacher Albers Steher-Cup am 28. September (3+, handicap kat. IV., 2100 m, 4.000 €, záznam), kde startovalo dokonce kvarteto koní připravovaných v Česku a dva z nich si počínali velmi dobře. Vítězem dostihu se stal suveréní bělouš Malo (Areion), kterému nezabránila ve vítězství, poté co dostih vodil, ani nejvyšší hmotnost v poli 61,5 kg. Druhé místo získal o jeden a čtvrt délky zpět rovněž v dostihu aktivní Fulmine Luna (Holy Roman Emperor) s Adamem Florianem v sedle a na blízké třetí místo finišovala Nee l´Amour (Egerton), kterou vedl Carlos Henrique. Quest Royal (Glavalcour) s Janem Vernerem skončili na šestém místě a tříletý Anjellico (Egerton) a Jaromír Šafář na desátém, předposledním.

Dostihový den v Drážďanech vyzněl pro český turf příznivou bilancí - koně tu získali 6.075 euro a čtyřikrát triumfovali zástupci naší jezdecké školy. (mze)