GogokaJubilejní desáté letošní francouzské a celkově letos již dvacáté třetí vítězství získala v úterý na závodišti Fontainebleau trenérka Ingrid Janáčková Koplíková. V handicapu pro dvouleté Prix de la Lande de Vichy (1200 m, 27.000 €, záznam) se o ně zasloužil GOGOKA (Goken) ze stáje Jany Dufkové.

 
Dodatečně dohlašovaný valach, který v péči současné trenérky vítězně debutoval v pardubickém jedničkovém sprintu proti starším, se pod Perrine Cheyer chopil po startu taktovky a stylem start-cíl jistě o tři délky zvítězil. Za vítězství získal 13.500 €, což je o 1.230 € více než částka, za níž jej stáj získala po zářijovém vítězství v prodejce v Salon-de-Provence.

Na programu mítinku byla i listed Prix Denisy (3+, 3000 m, 52.000 €, záznam) s dvěma českými účastníky. V dostihu aktivní vítězce Oaks Beauty Approach (New Approach) došly v závěru ultravytrvaleckého dostihu síly a propadla se na poslední místo, favorizovaný Vert Liberte (Muhaarar) na velmi měkkém povrchu nepředvedl svou obávanou koncovku a s Theo  Bachelotem skončil pátý, čtyři délky od vítěze.

Na dotovanou pozici dosáhla i nová akvizice Jany Dufkové tříletá Let's Get Loud (Outstrip), zakoupená před měsícem po vítězství v prodejce v Le Croise-Laroche za 19.111 €, která v prodejní Prix des Pins Noirs (3, 2200 m, 23.000 €, záznam) obsadila páté místo. Její tréninková družka ze stáje Steffena Molkse Toogoodforschool (Al Wukair) uzavřela na šestém místě doběh Prix Jour de Galop (Classe 3, 3, 1400 m, 23.000 €, záznam). (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net