Merano stukeTrenér Radek Holčák prožívá velmi úspěšné období. Týden po úspěchu v Českém derby ovládl jeho další svěřenec STUKE (Jukebox Jury) stáje a chovu K-K Metal a.s. dnešní hlavní dostih v Meranu, Premio 11. Gran Corsa Siepi d'Italia – Aimo Immobilien (Gd-1, 5+, siepi, 4000 m, 60.000 euro). Vítězství pětiletého ryzáka znamená pro trenéra Holčáka páté vítězství v dostihu Graded 1 na italských překážkách. V sedle Stukea byl žokej Jan Faltejsek, který dnes zvítězil v obou Graded dostizích. 


V hlavním dostihu startovalo devět koní, ze kterých šest přijelo z českých tréninkových středisek. Vítězství z loňského roku obhajoval Champ de Bataille (Dream Well) s Janem Kratochvílem v sedle. Tempo dostihu podle očekávání dlouho udával Dangerous Gleam (Generous) s Niklasem Lovénem sledovaný stájovým kolegou obhájce vítězství Pitonem des Neiges (Buck´s Boum), kterého vedl Dominik Pastuszka. Trenér Radek Holčák poslal do dostihu dokonce trojici koní a z nich jako jediný udržoval kontakt s čelem dostihu Stuke (Jukebox Jury) s Janem Faltejskem v sedle. V posledním oblouku na stále vedoucího Dangerous Gleama dotírali kromě Piton des Neiges také Champ de Bataille a Stuke, který už poslední překážku skočil na první pozici a tu již nepustil. Třetí velké vítězství na italské dráze získal Stuke o necelé tři délky před bojující dvojicí Live Your Life (Turati) - Champ de Bataille, ze které byl nakonec o krátkou hlavu dříve v cíli favorizovaný italský zástupce. Na tabuli se ještě dostal čtvrtý Dangerous Gleam a pátý Piton des Neiges. Loni v dostihu druhá Flower Of Love (Poet´s Voice) s Markem Stromským skončila na šesté příčce, před tréninkovým kolegou Kifaayou (Intikhab), kterého vedl Lukáš Matuský.
Záznam Premio 11. Gran Corsa Siepi d'Italia 

První část dvoudenního mítinku v Meranu zahájil rovinový prodejní dostih, 
Premio Postal (4+, 1900 m, 4.000 euro, záznam). V něm docílil svého nejlepšího výsledku v italských dostizích svěřenec trenéra Harise Galis (Suteki Shinsukekun). Pod taktovkou Alberto Bertona bojoval v cílové rovině i s nejvyšší hmotností v poli o vítězství, a nakonec skončil o třičtvrtě délky druhý za o 3,5 kg méně zatíženou favoritkou South Dakotou (Rock of Gibraltar). Lagoas (Shamardal) nestartoval.

V následujícím překážkovém prodejním dostihu, Premio Avelengo (4+, siepi, 3000 m, 12.000 euro, záznam), startovali tři zástupci českých stájí. Dostih vodil favorizovaný Big Fly (Hurricane Run) s Janem Kratochvílem v sedle. V první třetině dostihu ale spadl Alessio Pollioni z Big Riota a nedlouho potom se poroučel k zemi i Adam Čmiel, který vedl Lasspoura (Dalakhani). Dostihová komise krátce poté rozhodla kvůli ležícímu jezdci na dráze o zastavení dostihu a jeho anulování. Třetí českou dvojici v dostihu tvořili Thirteen Diamonds (Diamond Greens) a Marek Stromský. Není vyloučena možnost, že bude dostih opakovaný zítra.

Poté přišla na řadu první ze šesti velkých překážkových zkoušek celého mítinku, Premio Criterium di Primavera (Gd-2, 4l., siepi, 3500 m, 50.050 euro, záznam). V něm potkala smůla na druhém místě se dobře do poloviny dostihu držící klisnu Quick Beauty (Sinndar) s Janem Kratochvílem a také Shenta (No Risk At All) s Andrewem Glassonburym, kteří měli v dostihu pád. Dostih odvodil favorizovaný zástupce stáje Monte Negro King Heart (Nathaniel) s Markem Stromským v sedle, které ale pár metrů před cílem minul žokej Jan Faltejsek v sedle Edidinda (Planteur) trenéra Maceliho, který je nakonec porazil o třičtrvtě délky.

Tečku za prvním dnem meranského mítinku udělala Premio Betflag.it Mobile (5+, steeple, 3550 m, 12.000 euro, záznam), kde potvrdil roli favorita nejvíce zatížený svěřenec Josefa Váni staršího Mushrae (Kalanisi), kterého vedl Jan Kratochvíl. Dostih dlouho vodil Home Please (Greinton) s Lukášem Matuským, ale v cílové rovině se přes něho přehnal vyšší rychlostí Mushrae a slavil jisté více než délkové vítězství před domácím Schwarzwaldem (Sageburg) a La Provence (Electric Beat). Jan Faltejsek dojel na klisně do cíle s blajdekou v ruce, protože mu začala před poslední překážkou padat a on pohotově na situaci zareagoval.

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking