Sternkranz meranoNejlepší výsledek veze z dnešního mítinku v Meranu šestiletý valach Scuderie Aichner STERNKRANZ (Kamsin). Svěřenec Josefa Váni mladšího, který předchozí dva starty po pádu nedokončil, sice začal prodejní Premio Val Senales (stch, 6+, 3550 m, 12.000 €) opatrněji, postupně jej Josef Bartoš posouval blíže k čelu, do cílové rovinky vbíhal druhý za domácím Capitoulem (Enrique), ale pak šel lehce přes něj a v cíli byl první s náskokem 8 délek.

 
Třetí místo (viz záznam dostihu) obsadil Le Moulleau (Silver Frost) z péče Josefa Váni staršího s Janem Kratochvílem a pátý doběhl vítězův tréninkový kolega Colpo di Stato (Stormy River), vedený Jiřím Kouskem.

V hlavním dostihu dne, 33 tisíci eur dotovaných proutěnkách pro tříleté Premio Pasqualino Mazzoni (3, 3000 m, 33.000 €, záznam), čeští zástupci nestačili na dvojici domácích Makito (Makfi) a Rostislavem Benšem vedeného Johnny Be Goode (Desert Prince), ale narozdíl od nich absolvovali třetí v cíli Peace Garden (Kapgarde) s Josefem Bartošem a pátý Petrone (Youmzain) s Janem Kratochvílem své životní debuty.

Bodovali i rovinoví koně. Ostřílený Hidden Flame (Barathea) stáje DAR sice v handicapové Premio Estejo (3+, 1600 m, 8.800 €, záznam) nosil nejvyšší váhu, ale i tak dokázal pod Federico Bossou obsadit druhé místo, dvě délky od vítěze. O příčku hůř skončil čtyřletý Arzu (Shamardal) Scuderie Tania pod Mario Sannou v Premio Vipiteno (hdcp, 4+, 2200 m, 8.800 €, záznam), který však naopak těžil z nejnižšího váhového zatížení. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking