silverwavePokud vše půjde jak má, měl by se aktuálně nejlépe hodnocený kůň v českém tréninku NAGANO GOLD (Sixties Icon) postavit za 9 dní na start Gr.2 Lucien Barriere Grand Prix de Deauville. K dosavadním 15 potenciálním soupeřům dnes zástupci Syndikátu V3J přibyl nový, když byl do dostihu dohlášen sedmiletý Silverwave (Silver Frost).

Nyní F. Vermeulenem trénovaný černý hnědák, který však již prošel péčí další tří trenérů, má za sebou bohatou a pestrou kariéru. Jejím vrcholem bylo vítězství v Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1) před třemi lety, kdy též vyhrál jednu z předzkoušek Arcu Prix Foy (Gr.2) a doběhl druhý v Prix Ganay (Gr.1). Hřebec, který se jako tříletý postavil na start francouzského derby, v němž obsadil devátou příčku, se v letech 2016 a 2017 zúčastnil i Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), kde však skončil nejprve dvanáctý a poté osmnáctý, poslední, zúčastnil se i mezinárodních dostihů v Hongkongu. Loňskou sezónu strávil v USA, kde bylo jeho vrcholem páté místo v United Nations Stakes (Gr.1).

Nyní je zpátky ve Francii a letos už absolvoval 7 startů. S výjimkou únorového listed dostihu v Cagnes-sur-Mer se v každém dokázal umístit, tři z nich proměnil ve vítězství včetně listed Prix Bedel počátkem května. Druhého června skončil třetí v Grand Prix de Chantilly (Gr.2) (viz video) a zatím poslední start absolvoval 23. června v Lyonu, kde v listed Grand Prix de Lyon na 2400 metrů doběhl o hlavu druhý. Aktuálně je ve Francii hodnocen 50,5 kilogramy. (miv)