merano 197České úspěchy nad překážkami v Meranu nejsou nic překvapivého, dnešní mítink však nabídl na ně podstatně pestřejší pohled, když se o ně tentokrát nezasloužili koně Scuderie Aichner připravovaní Josefem Váňou mladším, ale trojice jeho českých konkurentů.

První české vítězství se zrodilo již v úvodní steeplechase Premio Alpha Two (4, 3550 m, 16.500 €, záznam) v níž se s náskokem pěti délek před domácí Brienne di Tarth (Gladiatorus) prosadil čtyřletý valach Staku Blata Český ráj WORLD SPEED (Jukebox Jury) z lotu Josefa Váni staršího, v jehož sedle byl Jan Kratochvíl.

Hned v následující Premio Tatti Jacopo (pp, 4+, 3000 m, 12.000 €, záznam) se vyčlenil z kategorie nezvítězivších čtyřletý valach stáje Faltejsková z péče Pavlíny Baštové KINGS ROCK (Joshua Tree) vedený Janem Faltejskem, přičemž český úspěch doplnili Treizor du Pilori (Axxos) na druhém a Poet's Shadow (Poet's Voice) na čtvrtém místě.

Stylovou českou tečkou za dnešním mítinkem bylo suverénní start-cíl vítězství osmiletého QUINZE DE LA ROSE (Turtle Bowl) stáje Aryman-Divoky v závěrečné Premio Present Bleu (stch, 5+, 3800 m, 15.000 €, záznam). V sedle úspěšného svěřence trenéra Seménky, který z posledních 7 startů vytěžil 5 vítězství, byl opět Jan Faltejsek.

Vedle trojice vítězství získali čeští koně ještě další umístění. V rovinové Premio Castelrotto (4+, 2200 m, 3.500 €, záznam) skončil Váňou starším trénovaný čtyřletý Arzu (Shamardal) s Marcelem Altenburgem na druhém místě, v prodejních proutěnkách Premio Dolomiti Patrimonio Unesco (4+, 3000 m, 12.000 €, záznam) obsadili Starman (Manduro) s Josefem Bartošem třetí místo. (miv)

Z dalších dnešních startů českých koní:
Slovenští koně dobývají i Budapešť. Zoriana vyhrála Millenniumi díj, Darkolva skončil čtvrtý
Bošovické klisny bojovaly v Hoppegartenu o vítězství, do Derby hlášená Vivienne Wells vyzkoušela listed