cilfoto clairefontaiePondělního mítinku v Clairefontaine se zúčastnila čtveřice českých koní - tři zástupci Lokotransu a jedna reprezentantka barev DS Pegas. Třem z nich se podařilo získat dotované umístění, Bonitě de la Serre (Herald the Dawn) chyběl k vítězství pouhý nos.

 
Čtyřletá klisna, která svůj první start v barvách Lokotransu v květnu proměnila ve vítězství a před měsícem, taktéž na lyonské dráze, doběhla čtvrtá, se postavila na start Classe 3 steeplechase Prix de Vauville (4+5, 3700 m, 37.000 €, záznam), Nicolas Gauffenic klisnu celý dostih držel v zadní části pole, po poslední překážce však předvedla krásný finiš, kterým vybojovala těsné druhé místo.

Dařilo se i další z nedávných mladých posil Lokotransu stejně starému valachovi Jack Top (Top Trip), který s Clementem Lefebvrem finišoval třetí, pět délek od vítěze, v proutěnkách Prix des Forsythias (hdcp, 4, 3400 m, 40.000 €, záznam). 

Umístění si z Francie veze i Platina (Manduro - Pikardie) z DS Pegas, která s Corentin Smeuldersem doběhl pátý v prodejních proutěnkách Prix Belle Isle ( 5+, 3600 m, 20.000 €, záznam), a tak jediným, kdo v Clairefontaine vyšel naprázdno, byl Joli Look (Nom de d'La), který v hlavním dostihu dne Prix Leopold d'Orsetti (hdcp stch, 5+, 3900 m, záznam) finišoval na devítém místě. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net