Merano SantaKlaraDalší dostihový den v Meranu byl příležitostí pro mladé překážkáře získávat zkušenosti. Z nich zaujala nová akvizice stáje Josefa Aichnera Santa Klara, kterou dovedl Josef Bartoš k snadnému vítězství v siepi na 3000 metrů. Kromě toho se čeští koně ještě třikrát umístili


Jako první se za Česko postavili italským soupeřům v rovinové Premio Palace Merano (4+, 2400 m, 7.000 euro, záznam) zástupce stáje DAR Bonys (Intense Focus) a amatérka Tereza Grbavčicová. V dostihu startovali jen tři koně a Bonys se držel po celou dobu za vedoucím desetinovým favoritem Lamarckem (Soldier Hollow). V cílové rovině se na něho pokusil Bonys zaútočit, ale musel se spokojit se druhým místem o délku za ním.

Šestý letošní start zástupce Scuderia Tania - Váňa Sargase (Shirocco) v Premio Betflag (4+, siepi, 3000 m, 12.000 euro, záznam) skončil třetí příčkou s pětidélkovým mankem na vítěznou Faverovu Shiloh (Poet´s Voice), která předvedla po poslední překážce raketové zrychlení. Josef Bartoš vedl Sargase dlouho na čele, ale ještě před cílovou rovinou skončilo jeho kralování sedmi soupeřům.

Nová zajímavá akvizice Scuderia Aichner SRL, čtyřletá Santa Klara (So You Think) se pod vedením Josefa Bartoše poprvé postavila na start z tréninku Josefa Váni mladšího v Premio Cogne (4l., siepi, 3000 m, 25.000 euro, záznam) pro překážkové debutanty. Klisna naposledy startovala koncem v září ve Velké varšavské, kde o krk podlehla Rain and Sun (Zambezi Sun). Dnes si odbyla v Itálii snadným více než pětidélkovým vítězstvím nadějnou překážkovou premiéru. Josef Bartoš ji vedl po většinu dostihu na třetím místě, v poslední zatáčce už byla klisna druhá a po zatočení do cílové roviny převzala vedení. Druhý český zástupce v dostihu, Lasspour (Dalakhani), který se vracel na dráhu po roce, proběhl pod vedením Lukášr Matuského cílem na posledním osmém místě s velkou ztrátou na vítězku.

Šanci k zahájení překážkové kariéry dostali také tříletí koně v Premio Prime Siepi (3l., siepi, 3000 m, 27.500 euro, záznam). Zástupcům českých stájí se ale nedařilo nejlíp. Nyce Boy (Jukebox Jury) s Lukášem Matuským se dostali do cíle na posledním pátém místě a Mr Kossaka (Ruten) Jan Faltejsek zadržel. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking