CrystalCup DelighMFHlavním dostihem ve Fontainebleau dnes byl třetí díl Crystal Cupu, Gran Steeple-Chase Cross Country de Fontainebleau (6+, 6000 m, 44.000 €, záznam). Pozici favorita v něm potvrdil nedávný nápadník Velké pardubické Virtus d´Estruval. Svěřenkyně trenéra Bodláka Delight My Fire při prvním startu v sezóně nejlepším nestačila, skončila osmá a kvalifikovala se tak pro letošní Velkou pardubickou.

Dostihu Crystal Cupu se zúčastnilo jedenáct koní. Delight My Fire (Way Of Light) vedl dlouho Niklas Lovén v šestikilometrové technicky náročné crosscountry s 22 překážkami mezi čtvrtým až šestým místem. Na začátku poslední pětiny dostihu se klisna propadla ke konci pole a zdálo se, že už nemá moc sil. V cílové rovině ale ještě Delight My Fire zabrala a nakonec proběhla cílem na osmém místě, když za sebou dokázala zanechal druhou klisnu v poli Vazabelle du Lion (Network), která před dvěma roky dostih vyhrála. Dobrým finišem se po poslední překážce o krátkou hlavu prosadil Macairův favorit Virtus d´Estruval (Panoramic) vedený Jamesem Reveleyem před Ocean Austral (Antartique). Blízko jim byl v cíli i třetí Disco d´Authie (Discover d´Auteuil). Za vítězem zaostala Delight My Fire asi o 33 délek.

Druhým koněm připravovaným v Česku a startujícím dnes ve Fontainebleau, byla v Prix de la Mare aux Couleuvre (4l., proutěné překážky, 3550 m, 20.000 €, záznam) Réa d´Honoré (Dream Well) stáje Martina Horáka. Klisna se pod taktovkou Oliviera Jouina držela s 15 soupeři až do poslední čtvrtiny dostihu. Asi čtyři překážky před cílem byla zadržena. O čtyři délky v dostihu dominovala Doctor Chalnetta (Doctor Dino), která dokázala proměnit hned svůj překážkový debut ve vítězství. (mze)