WW1 20V dramatickém finiši vrcholu sezóny na Toru Partynice Wielke Wroclawske (5+, 5000 m, 200.000 zl) se dnes po souboji s aktivním Rekim (Look Honey) prosadila pětiletá svěřenkyně Radima Bodláka COSMIC MAGIC (Kamsin) s Niklasem Lovénem, který nosil barvy stáje U krále Matyáše UH.

Letos ve třech startech neporažená klisna potvrdila nejen výbornou formu, ale i svou afinitu k wroclavskému závodišti, na kterém proměnila ve vítězství pět z dosavadních sedmi startů. V dostihu (záznam), kde po škrtnutí jediného polského zástupce na startovní listině běželi jen u Česku trénovaní koně, o 2 1/4 délky zdolala obájce loňského vítězství Rekiho s Pavlem Složilem mladším, třetí skončil Sztorm (Enjoy Plan), který společně s Rekim v tlačil na tempo. Další místa obsadili Dallina (Ruten), Pareto (Rainbows for Life), Larizano (Jape) a Imphal (Golden Tirol), který získal poslední sedmé peníze.

WW2 20

O další dvě česká vítězství se postarali čeští odchovanci konkrétně čtyřletá DARALARA (Durante Alighieri - Dedarina, Zaha) z chovu Václava Luky, která v chovatelových barvách a pod vedením ž. Pavlíny Filipové suverénně s náskokem 23 délek ovládla rovinovou Nagrodu Unico Logistics (záznam) na 3200 metrů o 16.000 zlotých, a šestiletá APAS ROCKA (Pop Rock) z chovu Františka Vocáska, která ve službách stáje Nýznerov a trenéra Popelky vyhrála lehce o 7 délek závěrečnou steeplechase Nagroda Galeriusa o Puchar Stajni Wyscigovej Kolesa (záznam) na 3400 metrů o 20 tisíc zlotých.

Nepřehlédněte: Nagano Gold opět ukázal co umí. V Prix Foy skvělým finišem vybojoval třetí místo

V druhém vrcholu polské překážkové sezóny Wielke Partynicke (záznam), proutěnkách o 70 tisíc zlotých na 4200 metrů sice čeští koně na vítězství nedosáhli, nicméně v sedle vítězného SPASSKI (Jukebox Jury) hájil dobré jméno českého turfu Pavel Složil mladší. Druhé místo, 3 1/2 délky za vítězem, obsadila svěřenkyně Grega Wroblewského ze stáje St. John's Annie Reilly (Sulamani).

Nepřehlédněte: Zariyannka pátá v rakouském derby

Druhá místa z Wroclawi vezou také Sophist (The Bogberry), který v Nagrodě Toru Wyscigowego w Pardubicach (záznam), proutěnkách na 2800 metrů, nestačil na domácího Kiera (Alandi) (Ida skončila pátá), a Diana Jape (Age of Jape), kterou ve steeplechase na 3850 metrů o 20 tisíc zlotých (záznam) zdolal domácí ONE WAY TICKET (Glavalcour) také s Pavlem Složilem  v sedle. I zbytek tabule obsadili čeští koně v pořadí Avestan (New Approach), Filip (Intello), Hamis (Camill).

Na dotované příčky dosáhli čeští zástupci i v úvodních proutěnkách pro tříleté na 2800 metrů (záznam), ve kterých obsadil třetí místo vlastní odchovanec Jiřího Trávníčka High In The Sky (Manduro) a páté Independent Black (Diamond Green). (miv)