Cote jardin frTrojice evropských závodišť - italské Merano a Miláno a francouzské Vitteaux, dnes byly svědky startů koní českých trenérů. Pozornost turfmanů poutala především provinční francouzská dráha Vitteaux, na níž po předešlém triumfu z Marseille absolvoval další francouzský start čtyřletý ryzák stáje Cajdašrot Cote Jardin (Prince Gibraltar).

Na malé dráze, kde na distanci 2600 metrů museli koně absolvovat dva okruhy a dostih se startoval bez boxů, čekala svěřence trenéra Jiřího Chaloupky v Prix Enedis (4+, 2600 m, 6.000 €) výrazně slabší konkurence než při předešlém triumfu a druhý z loňského Saint Leger svoji třídovou převahu naplno zúročil. Pod svým trenérem se stále držel blízko čela, v druhém kole přešel na protější rovině do vedení a s cílové rovině pak pod rukama suverénně od soupeřů odešel na vzdálenost 6 1/2 délky. Za vítězství získal na francouzské poměry "pouhých" 3.000 €, což je však zhruba odměna za vítězství v běžné české jedničce.

V Miláně debutovali další dva dvouletci Nieslaniků, Merano se dvěma umístěními

Po včerejším startu dvouletého Bacory (Gutaifan) dnes v Miláně debutovali další dva dvouletí svěřenci Miroslava Nieslanika ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové. V Premio Moltrasio (záznam) na 1400 metrů o 14.300 € skončil Minchir (Requinto) s Milanem Zatloukalem v sedle sedmý z osmi s mnohadélkovou ztrátou na vítěze, v Premio Acquabella (záznam), dostihu se stejnou propozicí ale vyhrazeném klisnám, ztratila Miram (The Gurkha) na startu řadu délek a skončila poslední.

Merano tentokrát nepřineslo českým barvám žádné vítězství, na dotované umístění dosáhli jen Il Superstite (One Cool Cat), který pod Josefem Bartošem finišoval třetí v Premio Valle Aurina (stch, 5+, 3550, 11.000 €) a jeho stájová družka ze Scuderie Aichner Laurus Nobilis (Maxios), která získala své první dotované umístění v péči Josefa Váni ml. díky čtvrtému místu v proutěnkách Premio Rigoureux (4+, 3000 m, 13.000 €). (miv)