Entropia2Trenér Václav Chaloupka dnes ve Francii testoval své derby naděje. Na mítink v Cagnes-sur-Mer vyrazil z dvojicí tříletků ze stáje Hany Veselé, zakoupených počátkem roku z prodejky - již jednou pod Chaloupkou startující klisnou Entropia (The Gurkha) a hřebcem Machinos (Penny's Picnic), lednovým vítězem z Pornichetu, který pod tochovickým lodivodem startoval poprvé.


Jednodušší úkol měla Entropia, která se postavila na start dostihu pro nezvítězivší klisny Prix de l'Esterel (3 kl., 2000 mAW, 23.000 €, záznam). Klisna, která minule ztratila všechny šance na startu, neměla ani tentokrát ideální vstup do dostihu, dnešní zaváhání jí ale nestálo tolik co minule. Ze zadních pozic pak pod Anthony Crastusem opět ukázala pěkný progres, bohužel chvíli neměla kudy, ale přesto pak dokázala finišem vybojovat šestou příčku.

Machinos čekal náročnější úkol - startoval ve velmi slušně obsazené Prix de Porquerolles (Class 2, 3, 2150 m, 28.000 €, záznam) proti tříletkům s vesměs vyššími ratingy než má sám. V dostihu potvrdil slova trenéra z nedávného předsezónního rozhovoru, kde o Machinosovi uvedl, že "v práci ukazuje, že se mu líbí chodit ze špice, naopak za koňmi mu to tolik nesedí." Anthony Crastus se jej přesto snažil nepustit na čelo, Machinos pak první polovinu dostihu dost půloval a v závěru mu síly chyběly. Ze třetího místa se jjiž v oblouku před cílovou rovinou začal propadat a poté, co přes něj v cílové rovině přešli všichni soupeři, jej žokej už jen nechal docválat do cíle.

Inzerce
banner 690x170 Fitmin Horse    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking