Champ de Bataille MeranoPrvní den významného meranského mítinku se zástupcům českých stájí dařilo na výbornou. Úspěchy slavili svěřenci trenérů Josefa Váni (vyhrál dva dostihy) a Radka Holčáka. Ve vrcholu mítinku, 10. Gran Corsa Siepi d´Italia, dominoval výborným finišem bělouš Champ de Bataille (na snímku) před dvojicí Holčákových svěřenců Flower of Love a Brog Deasem. V siepi grupy 2 pro čtyřleté nejvyšší příčky obsadili svěřenci velkokarlovického trenéra a stáje K-K Metal, a.s. Start - cíl totiž dominoval Stuke před Dajukou. Zítra pokračuje mítink v Meranu čtyřmi velkými dostihy.


V úvodní Premio betflag.it Mobile (5+, steeplechase, 3550 m, 11.000 euro, záznam) nestartoval Tiara Man (Muhtathir) a z trojice českých zástupců byla nejaktivnější Secret Sinner (Lawman) vedená Josefem Váňou ml., která byla nejblíže vedoucímu Company of Ringovi (Windor Knot) v sedle s Josefem Bartošem. V dalšímu sledu cválal Mushrae (Kalanisi) s Janem Kratochvílem. V posledním oblouku šla do vedení Secret Sinner, ale po závěrečné překážce protáhl mezi ní a Company of Ringem žokej Kratochvíl zástupce Stáje Jokr - Váňa Mushraeho a o třičtvrtě délku triumfoval. Secret Sinner doběhla o hlavu třetí. Gotscha (Look Honey) s Janem Derychem cválala po celý dostih vzadu a v cíli byla klasifikována na šestém  - posledním platném místě s přibližně ztrátou 15 délek na vítěze Josefa Váni.

Jednoznačnou záležitostí svěřenců trenéra Radka Holčáka a zástupců stáje a chovu inženýra Kochana se stal první grupový dostih mítinku, Premio Criterium Di Primavera (Gd-2, 4l., siepi, 3000 m, 40.400 euro, záznam) pro čtyřleté koně. Dostih po taktice start - cíl totiž ovládl Stuke (Jukebox Jury) dirigovaný Janem Faltejskem před Dajukou (Jukebox Jury) s Markem Stromským. Bělka podstatnou část trati cválala na konci pole, ale v poslední čtvrtině dostihu se posunula dopředu a získala výborné druhé místo, pět délek za suverénním stájovým kolegou. Dalších pět délek zpět doběhl Solar Walker (Permesso). Velmi dobře si při svém prvním překážkovém startu v Itálii počínala Celeste (Ryan), která pod taktovkou Sertashe Ferhanova v poslední fázi dostihu vybojovala čtvrté místo, 15 délek za vítězem. Dvojice Haruza (Sir Prancealtot) a Marek Novák dokončila dostih na posledním sedmém místě, zatímco favorizovaný domácí Live Your Life (Turati) měl pád. 

Prodejní Premio Avelengo (4+, siepi, 3000 m, 11.000 euro, záznam) se stala záležitostí domácích koní. Po aktivním průběhu dostihu zvítězil Jiřím Kouskem vedený Desertmore Hill (Beneficial) trenéra Trappoliniho, který jako jediný dokázal porazit favorizovaného Desperadose (Areion). Třetí místo závěrem vybojoval nejlepší z českého kvarteta v cíli, Martello (Martaline) s Josefem Váňou ml. Z dalších našich koní ještě brala peníze pátá Doriade Daumont (Linngari), kterou vedl Jan Faltejsek. Mystical Wind (Montjeu) s Marcelem NovákemLoretis (Ryan) s Janem Derychecm uzavřeli výsledkovou listinu na 11. a 12. místě.

Po škrtnutí dvou koní včetně Bukhariho (Dalakhani) čelil obhájkyni loňské prvenství, slovenské Meny Bay (Footstepsinthesand) a české přesile v Premio 10. Gran Steeple – Chase d´Italia (Gd-1, 5+, siepi, 4000 m, 54.000 euro, záznam) pouze Raffaele Romano se svým Chateaudemalmaison (War Front), ale toho nakonec v průběhu dostihu zastavil. Diktování tempa se chopila Meny Bay a Jan Faltejsek, ale v polovině dostihu je vystřídal na čele favorit dostihu Brog Deas (Arakan) poprvé vedený Josefem Bartošem. Ten ještě na první pozici skočil poslední překážku, ale podél bariéry měl silný finiš jeden ze tří zástupců Scuderia Aichner na startu Champ De Bataille (Dream Well), kterého dovedl Josef Váňa ml. k prvenství o více než délku před rovněž výtečně běžící Flower of Love (Poet´s Voice) s Markem Stromským v sedle. Svěřenkyně Radka Holčáka dokázala svého tréninkové kolegu Brog Dease odsunout o půl délky na třetí místo. Čtvrtý dokončil dostih Notti Magiche (Montjeu) s Janem Kratochvílem před slovenskou Meny Bay. Poslední šesté místo zbylo v cíli na Treizor du Pilori (Axxos) a Jiřího Kouska. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking