cacophonous listedŠestiletý hnědák ze stáje Ivo Köhlera Cacophonous (Cacique), který se loni pátým místem v Gr.1 Prix du Cadran zasloužil o jedno z nejpříjemnějších překvapení neklidné sezóny, dnes v Chantilly absolvoval letošní debut. Jeho cílem byla Prix Right Royal (L, 4+, 3000m, 52.000 €, záznam), ve které před 4 lety otevřel svou nejúspěšnější sezónu Trip To Rhodos. 

 
Bývalý elitní supervytrvalec, který byl po tehdejší sezóně oceněn titulem Koně roku, obsadil tehdy čtvrté místo, Cacophonous dnes na dotované umístění nedosáhl. V dostihu, který se odehrál na francouzské poměry ve velmi svižném tempu, jej jeho trenérka a jezdkyně Martina Havelková držela na bariéře v zadní části pole, ze které se hnědák ani v závěru navzdory solidnímu finiši neposunul blíž v čelu a skončil sedmý, přičemž porazil jen dva soupeře, z nichž jeden byl pro zranění zadržen. Suverénním vítězem se stal čtyřletý Big Five (Frankel) s Olivierem Peslierem, který 600 metrů po startu převzal vedení a udržel je až do cíle.

Mimo dotované pozice skončili i Cacophonousův stájový kolega Kenshibu (Kendargent), který v prodejní Prix du Bois de Perthe (Classe 3, 4+, 2200 m, 19.000 €) skončil desátý, ani Volunteers (Blue Bresil) Josefa Váni ml., který nedokončil ve Štarsburgu konané proutěnky Prix de Brumath (3800 m, 5). (miv) 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net