seeking approval2V Katalogu plnokrevníků, serveru nabízejícím koně k prodeji či pronájmu, přibyla chovná klisna. Je jí v Irsku narozená devítiletá SEEKING APPROVAL (Approve), před časem jako ročka prodaná v Doncasteru za 27 tisíc liber.


Klisna zahájila dostihovou kariéru v Anglii, kde jako dvouletá dvakrát vyběhla z čehož vytěžila jedno čtvrté místo. Poté byla zakoupena na dražbě koní v tréninku a putovala do Maďarska, kde získala 4 vítězství a řadu umístění včetně třetího místa v Kozma Ferenc Emlékverseny (Gd2) či vítězství v jedničkovém handicapu Rascal hendikep.

Od roku 2018 působí v chovu a dosud dala dva potomky, oba po Eagle Top (Pivotal). Starší z nich dvouletý Samurai Eagle letos vyběhl dvakrát a ve druhém startu zvítězil (záznam).

Klisna je dcerou předního anglického dvouletka Approve (Oasis Dream), otce 8 blacktype vítězů, nyní působícího v Turecku. Matka Causeway Charm po skvělém Giant's Causeway (Storm Cat) dala 5 vítězů ze 7 startovavších potomků včetně klisny Lily Rules (Aussie Rules), dvojnásobné vítězky, která doběhla druhá v Musidora Stakes (Gr.3).

Klisna, kterou v zastoupení svého maďarského klienta nabízí Hřebčín Střelice, letos nebyla připuštěná.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net