Poslední klasický dostih slovenské sezóny Slovenský St. Leger Charvát, Karpatská cena, Cena zimnej kráľovnej i Veľká starohájska steeplechase, to byly lahůdky dnešního mítinku v Bratislavě, kterou už čekají do konce sezóny jen tři dostihové dny.

Na startu Slovenského St. Leger (L, 3 hř+kl., 2800 m, 19.000 euro, záznam) se sešli vítězové Slovenského a Rakouského derby Timekeeper (Galileo) a Medici (Curlin), k favoritům patřil i druhý ze Slovenského derby Fantastic Lacy (Manduro), který v pražském St. Legeru skončil čtvrtý. Po startu se chopil taktovky Victory Bowl, sledovaný Medicim a tato dvojice si v druhé polovině dostihu vytvořila před zbytkem pole několikadélkový náskok. Victory Bowl ještě zavedl pole do cílové rovinky, ale tak přes něj přešel MEDICI s ž. Palíkem, cválající vstříc druhému klasickému vítězství. Útokem zvenčí si pro druhé peníze přišel Montjeu Third (Pop Rock), který o půl délky zdolal Royal Gina (It's Gino), Victory Bowl uhájil alespoň čtvrtou příčku. Timekeeper bez výraznějšího momentu skončil předposlední šestý.

Žokej Jiří Palík, který vyhrál v Bratislavě 4 dostihy, byl v sedle vítěze i druhého jedničkového klání - Karpatské ceně (L, 2 hř+kl., 1600 m, 10.000 euro, záznam), též sponzorované Jiřím Charvátem. Vítězkou se stala hnědka HAYLUCK (Kheleyf) stáje Autoopravovňa Strnisko, zakoupená jako ročka na Goffs Horses in Training Sale 2015 za 6.000 euro. Klisny obsadily i další dvě místa v pořadí Silver Empress - Lashain, nejúspěšnějším hřebcem byl čtvrtý v cíli Monte Gelato (Durante Alighieri) Rabbitu Trhový Štěpánov.

Rabbit měl své zástupce i v Cene zimnej kráľovnej (I.k., 2 kl., 1600 m, 8.000 euro, záznam). Z dvojice odchovankyň předního českého chovatele si lépe vedla Fanega Star (Durante Alighieri), která skončila třetí, ztracejíc však na vítězkou ZORIANU (Jukebox Jury) z PD Senica 8 1/4 délky. Zorianu zakoupilo PD Senica na říjnové dražbě v Baden-Badenu za 7.000 euro. (miv)