gran premio 2016Konec září se přiblížil a od vrcholu italské překážkové sezóny, Gran Premio Merano, nás dělí jen čtyři dny. Do Merana se na oba dny mítinku chystá větší výprava českých koní, zatím je ale známa startovní listina jen na Gran Premio Merano. Mezi  třinácti uchazeči nechybí obhájci loňského prvenství, Mazhilis stáje Köi Dent a žokej Jan Kratochvíl. Trenér Váňa vysílá na start prestižního dostihu ale ještě další čtyři koně a pátým vyslancem českého turfu je vítěz posledních čtyř startů Al Bustan (Medecis), kterého povede Jan Faltejsek. V poli jsou také koně z Francie a Německa.

ml koplŽádný z trojice českých koní nedosáhl při středečním mítinku v Maisons-Laffitte na dotovanou pozici. Čtyřletý Nimo (Muhtathir)  trenéra Jiřího Michala skončil devátý v Prix de Port Royal (Class E, 4+, 1200 m, 21.000 €), Efily (Slickly) a Du Pyla (Vertigineux) trenéra Koplíka obsadili desáté a dvanácté místo v poli 12 koní sprinterské prodejky L'Express (Class E, 4+, 800 m, 23.000 €).

Nejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings potvrdilo stále neohrozitelnou pozici Arrogate (Unbridled's Song) v roli nejlépe hodnoceného koně světa, kterého sleduje v sobotu opět vítězná Winx (Street Cry). Zatímco světový vládce je stále týž, v Evropě došlo ke střídání stráží - alespoň v očích handicaperů.

CompiegneChuchelský trenér Igor Endaltsev měl dnes koně na dvou místech ve Francii. Zatím ve Strasbourgu se nedařilo, tak v podvečer v Compiegne získala Hors Forfait v handicapu na 1400 metrů třetí místo, a vydělala tak včetně majitelských prémií více než 4.300 euro. V sedle pětileté klisny byl Theo Bachelot.

MeranoTýden před top událostí italské překážkové sezóny, tedy dvoudenním mítinkem vrcholícím Gran Premiem Merano, se konaly v Meranu provozní dostihy. Český turf tentokrát zastupovala jen dvojice svěřenců Josefa Váni ve steeplechase na 3800 metrů. Almost Human v ní dokázal pod vedením žokeje Josefa Váni ml. vybojovat vítězství.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking