tatt ire zanrNa Tattersalls Ireland September Yearling bezprostředně navazující dražba Part II byla svědkem horečné aktivity bloodstock agenta Tomáše Jandy, který během ní vydražil 6 ročků, dvojnásobný počet v porovnání s počtem ročků, které Janda získal během dvoudenní dražby, která dražbě Part II předcházela. S výjimkou jediného hřebce se Janda tentokrát soustředil na klisny, kterých dnes vydražil celkem pět.

tatt ire 2017Celkem 5 rekordů padlo během dvoudenní dražby ročků Tattersalls Ireland September Yearling Sale, dražby, která je v posledních letech jedním z nejvýznamnějších a nejčetnějších zdrojů nových posil českých stájí. Tržby její letošní edice dosáhly hodnoty 11,451 miliónu €, o 12% více než loni, o 14% na 28.556 € stoupla průměrná cena, medián vzrost dokonce o 21% na 23.000 €. Nový rekord zaznamenala i nejvyšší cena - 230.000 €, za kterou byl prodán hřebec po Showcasing.

V Katalogu ročků, službě společnosti Blacktypepedigree.com, přibylo několik ročků, naposledy dva z chovu Hřebčína Střelice - potomci bohužel již nežijícího plemeníka Fast and Furious (Singspiel) klisny Cennie a Luna Lovegood.

arqana bigMimořádně lákavý se zdá být pro české majitele katalog na říjnovou dražbu ročků, pořádanou společností Arqana ve dnech 17. - 20. října v Deauville. Ten totiž letos nabízí sourozence koní, kteří patří k nejlepším plnokrevníkům, kteří kdy působili v českém tréninku. Protože však svých úspěchů dosáhli i na zahraničních drahách a v blacktype dostizích, rozhodně nebudou zajímaví jen pro české zájemce.

Pro "obojživelné" majitele, tedy ty, kteří se se svými koňmi rádi účastní jak rovinových, tak i překážkových dostihů, přináší Katalog ročků, služba společnosti Blacktypepedigree, s.r.o., velmi zajímavou příležitost ke koupi - ročního valacha Čáryrád.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking