vpDnešní poslední možnost dohlášení za 30.000 Kč plus DPH rozšířila seznam přihlášených koní do 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou o pět jmen. Jsou to Nikas (Scater), dále podle očekávání druhý z posledního kvalifikačního testu Bridgeur (Vendangeur) a pátý z první kvalifikace Eldorado (Noroit), a rovněž dva koně z Francie. Šampion trenér Guillaume Macaire ke dvěma již dříve přihlášeným koním přidal vícenásobného vítěze Songe d´Estruval (Khalkevi). A další francouzský trenér Emmanuel Clayeux dnes učinil přihlášku pro devítiletého Urgent de Gregaine (Truth or Dare), lednového vítěze z Cheltenhamu.

lysa zanrNa čtvrtý, a zároveň poslední dostihový den, který se letos odehraje na závodisti v Lysé na Labem, se mohou příznivci turfu vypravit již pozítří. Od 13,30 hodin tu bude na programu sedm dostihů včetně jedné steeplechase. Hlavní slovo tentokrát dostanou dvouletí koně, pro něž je přichystán dostih druhé kategorie na 1600 metrů. Mezi pěticí koní jsou také účastníci Gerschova memoriálu Lianel a bělouš Forever Dry. Součástí odpoledne jsou rovněž dva dostihy třetí kategorie. V jednom z nich má dobré šance domácí Nyani Tomba, který se letos mj. zúčastnil sprintérského matche v Hoppegartenu. 

Rada Jockey Clubu ČR za zasedání 15. září projednávala též návrh na zlepšení zobrazovací techniky na závodištích kategorie A. Podle zápisu z jednání Rady "bylo navrženo, že pro příští rok 2018 budou závodiště kategorie A vybavena vnitřním okruhem s kamerami a televizemi schopnými reprodukovat záznam v kvalitě Full HD, minimálně pro potřeby dostihové komise." 

Po dvou letech, kdy byl jeho dějištěm Národní dům v Praze na Vinohradech, se Galavečer českého turfu opět vrací do Prostějova a tamního Národního domu. Rozhodla o tom Rada JCČR, která na svém zasedání souhlasila s návrhem pořadatele prostějovských Galavečerů mgr. Karlacha.

BukhariTřetí zářijové odpoledne v pražské Velké Chuchli vyvrcholilo handicapovým testem druhé kategorie, kde dominoval po téměř roce v rovinové zkoušce Bukhari stáje TVD a.s., který se rovněž může pochlubit z nedávné doby triumfem v krosu v Pardubicích. Svěřenec Grega Wroblewského pod vedením ž. Radka Koplíka v cíli uhájil vítězství o krátkou hlavu před rovněž výborně běžícím Private Ryanem. Odpoledne bylo také úspěšné pro žokeje Jana Vernera, který jako jediný zvítězil dvakrát. Vítězství si také připsala Jiřina Andrésová, která docílila 49. prvenství a je tedy již velmi blízko zisku žokejského titulu.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking