NapajedlaV pátek 22. září pořádá Jockey Club ČR ve spolupráci s Hřebčínem Napajedla další ročník Přehlídky plemene anglického plnokrevníka v českém chovu. Na ní bude předvedeno celkem 39 plnokrevníků včetně 11 plemenných hřebců, 8 klisen s hříbaty, 10 ročků, 6 odstávčat a 4 chovných klisen bez hříbat.

CamelotDominantou uplynulého víkendu byl Irish Champions Weekend, mítink plný skvělých dostihů a výjimečných koní. Jako vždy nabídly výsledky velkých dostihů několik námětů pro chovatele, na druhou stranu byla pětice Gr.1 zkoušek především potvrzením současných trendů ve světovém chovu.

eagletopJak nás informoval dr. Kubíček, získal Hřebčín Střelice pro nadcházející sezónu nového plemeníka. Z anglického Hedgeholme Stud, kde letos v chovu debutoval, se mu podařilo pronajmout šestiletého ryzáka Eagle Top (Pivotal - Gull Wing, In The Wings), vítěze King Edward VI Stakes a blízkého příbuzného famózní Sarisky.

street cry2Když v sobotu šestiletá australská superstar Winx opanovala pole Chelmsford Stakes, byl to její 19. triumf v řadě. Stejný počet vítězství v nepřetržité řadě získala i jiná excelentní klisny - Američanka Zenyatta. Obě klisny ale nespojuje jen dlouhá řada vítězství, ale také otec - obě jsou dcerami bývalého plemeníka americké Jonabell Farm Street Cry.

chov zanr14Před lety změnil Jockey Club pravidla pro hodnocení šampióna chovatelů, když opustil tradiční šampionát podle celkového zisku a dal přednost hodnocení podle průměrného zisku na jednoho odchovance. Takové hodnocení však výrazně ovlivní jeden úspěšný potomek u menších chovatelů.

Jednou z nejzajímavějších klisen, které v posledních letech prošly českým turfem, je ryzka Saltanat (Duke of Marmalade). Bývalá svěřenkyně trenéra Šavujeva, která na dráze hájila barvy Ardaka Amirkulova, je dnes jednou z nadějí chovu Rabbah Bloodstock v Irsku.

Včerejší druhé životní vítězství dvouleté Aiyana Rose (z Bint Makbul po Makbul) v Prix Des Trois Couronnes (Classe 2, 1400 m, 2, 24.000 €) v Daxu, za které získala 12 tisíc euro, posunulo jejího otce ryzáka Shamalgana (Footstepsinthesand) do první dvacítky nejúspěšnějších plemeníků debutantů v Evropě.

Jockey Club České republiky pořádá v pátek 22. září 2017 další Přehlídku plemene anglického plnokrevníka, která se letos uskuteční v Hřebčíně Napajedla. V 10 hodin dopoledne bude otevřen areál, samotná přehlídka začíná v 11 hodin.

Mikhail glinka hlavaNedělní mítink na slovenském závodišti Senica přinesl dvě vítězství zástupcům českých stájí. Kromě překážkářky Tasimy (Magnus) dokázala zvítězit také dvouletá dcera plemeníka Mikhaila Glinky (Galileo) Slivka. Svěřenkyně trenéra Bodláka a zástupkyně stáje Antique art UH zaznamenala v Ceně Schaumann Slovensko, spol. s r.o. (2l., III. kat., 1000 m, 2400 euro) už své druhé vítězství (při prvním dostihu neodstartovala). Včera o dvě a půl délky za sebou zanechala Dapu (Bully Pulpit).

Podle prvních dat uveřejněných Jockey Clubem bylo letos v ČR zapuštěno 376 klisen anglického plnokrevníka, z toho 66 klisen zahraničních majitelů, 7 tuzemských klisen bylo připuštěno v zahraničí. Loni Jockey Club ve stejném termínu hlásil 392 zapuštěných klisen včetně 51 klisen zahraničních a 7 klisen tuzemských majitelů připuštěných v zahraničí. Podle těchto dat, která ještě mohou být lehce korigována, klesl počet připuštěných domácích klisen o 9%.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking